ÖdemeTeknolojileri.com ile Röportaj

Türkiye ComPay ile Türkiye internet alışverişlerinde yeni ve pratik bir ödeme yöntemine kavuşuyor.

ComPay, ödeme anında kişilerin internet bankacılığı aracılığıyla hesaplarına ulaşarak kolayca ve güvenle 7/24 ödeme yapmasını sağlayan yeni bir ödeme yöntemi. ComPay Ödeme Çözümlerinin sunduğu ilk ürün olan “ComPay Hesaptan Kolay Ödeme” ile online alışverişlerde yeni bir üyelik oluşturmadan ve havale için gerekli alıcı firma adı, IBAN gibi bilgileri girmeye gerek kalmadan ödeme tamamlanıyor.

Online alışverişte ödeme aşamasına gelindiğinde, ComPay ile 3 basit adımda hesaptan havale yaparak ödeme yapmak mümkün:

Dijital bankacılık kullanıcılarına internet alışverişlerinde büyük kolaylık sağlayan kullanıcı dostu ComPay ile müşterilerin yanlış hesaba para göndermeleri veya zaman kaybetmeleri engellenirken, e-ticaret firmalarının da tahsilat problemlerinden biri daha son bulacak. Online alışverişte yeni bir kitlenin daha aktif olarak alışveriş yapmasını sağlayacak olan ComPay ile, bazı kişiler belki de ilk kez online alışveriş yapmaya başlayacaklar. ComPay platformuna üye olan bankaların dijital bankacılık ürünlerini bu yeni kitle ile buluşturmak için bir köprü olan ComPay’in güvenlik sorunu yok, ComPay, sadece alışveriş tutarını bankanın internet şubesine taşıyor; yani işlemin tamamlanması için sadece bu bilgi akışı ComPay platformu ile alışveriş sepetinden bankaya doğru gerçekleşiyor. Müşteri her zamanki bilgileri ile kendi bankasının internet bankacılığı ortamına giriş yapıp, işleme özel hazırlanmış havale formunu onaylayarak, alışveriş işlemini kendi bankasının güvenli ortamında tamamlıyor.

ComPay’i daha yakından tanımak için kısa videomuzu izleyebilirsiniz.

Bu vizyoner ve müşteri odaklı sisteme dahil olan ilk iş ortakları, Akbank ve AtlasGlobal oldu. Aralık 2015’ten itibaren tüm Akbank Direkt müşterileri ComPay Hesaptan Kolay Ödeme hizmetinden faydalanarak Atlasglobal websitesinden online uçak bileti alabiliyorlar. Akbank ve AtlasGlobal’in Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek sunduğu bu ayrıcalık sayesinde kullanıcılar, banka hesabından online uçak bileti satın alma kolaylığına kavuşuyor.

Kısa sürede işyeri ve banka ağını genişletecek olan ComPay’in hazırlıkları arasında online kredi ile alışveriş ve giyilebilir cihazlar ile entegrasyon geliyor. Türkiye’de kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmeyen 10 milyondan fazla kişi için basit ve pratik bir ödeme yöntemi olan ComPay’in 2016 hedefleri arasında, yurtdışı banka ve iş yeri ağını genişletmek de yer alıyor.

2013 yılında kurulan ComPay Ödeme Çözümleri A.Ş.’nin kurucu ortaklarından İrfan Aslan, son kullanıcılar, online hizmet veren firmalar ve bankaları bir araya getiren yeni bir platform oluşturduklarını, amaçlarının müşteri ihtiyaçlarından yola çıkarak tüm taraflar için değer yaratmak olduğunu belirtti. ComPay’in Türkiye e-ticaret ekosisteminin sağlıklı büyümesine ve bankacılık hizmetlerinin yaygınlaştırılmasına katkı sağlayacağına inandığını söyleyen İrfan Aslan, ComPay’in ilk banka işbirliğini Akbank Direkt ve AtlasGlobal ile başlatmış olmasından da büyük memnuniyet duyduğunu ekledi.

ComPay hakkında:

2013 yılında kurulan ComPay Ödeme Çözümleri A.Ş.’nin öncelikli hedefi; müşteri ihtiyaç ve beklentilerinden yola çıkarak dijital bankacılık ürün ve hizmetlerini online alışveriş dünyasıyla buluşturmaktır.  Bankalar, iş yerleri ve son kullanıcılar için en yüksek katma değeri yaratma mottosuyla hareket eden ComPay’in kurucu ekibinde, Mine Könüman ve İrfan Aslan gibi bankacılık sektörünün tecrübeli profesyonelleri bulunmaktadır.

www.compay.com.tr
(0216) 970 0847

info@compay.com.tr
Acıbadem Akasya Kule A 25A/150 34660 Üsküdar, İstanbul