PayU Türkiye ve ComPay Ödeme Çözümleri işbirliğiyle online alışverişte Türkiye’de bir ilk gerçekleşiyor!

PayU ve ComPay işbirliği sayesinde milyonlarca internet bankacılığı müşterisi, binlerce e-ticaret sitesi üzerinden yapacakları alışverişlerde banka hesabından, kredili mevduat hesabından ya da bankasının cüzdan uygulamasından kolayca ve güvenle ödeme yapabilecek. İşbirliği, kredi kartı olmayan müşterilerin yanı sıra internet alışverişlerinde kart bilgilerini paylaşmak istemeyenler için de kolay ve güvenli bir ödeme çözümü sunuyor.

Türkiye’nin önde gelen Fintech start-uplarından olan ve online alışveriş esnasında dijital bankacılık kanallarını kullanarak ödeme yapma imkanı sağlayan ComPay Ödeme Çözümleri’nin sunduğu kolay ve güvenli ödeme altyapısı, PayU platformuna entegre oldu. Bu entegrasyonla artık lider ödeme kuruluşu PayU Türkiye’nin güvenli ödeme çözümlerinden faydalanan binlerce e-ticaret sitesinde, ComPay ile ödeme kabulü mümkün oluyor, milyonlarca internet bankacılığı müşterisi artık banka hesabından, kredili mevduat hesabından ya da bankasının cüzdan uygulamasından kolayca ve güvenle ödeme yapabiliyor.

Dünyada ve Türkiye’de son yıllarda hızla büyüyen FinTech alanında öncü iki şirketin gerçekleştirdiği ortaklık, ödeme sistemlerinin dinamiklerini etkileme anlamında da önem taşıyor. Sektörde farklı çözümleri sunabilmek için ciddi entegrasyon maliyetine katlanmak zorunda olan e-ticaret siteleri, bu sayede ek maliyete katlanmadan yenilikçi ödeme çözümüne tek bir kanaldan sahip olabiliyor.

İnternetten alışveriş yaparken farklı ve güvenli ödeme alternatiflerini çok daha yaygın kullanma imkanına kavuşan son tüketici, ödeme anında hesabının bulunduğu bankanın kanallarına bağlanarak bankasının güvenlik standartlarında işlemlerini tamamlayabiliyor.

Online alışveriş ve ödeme konusunda kendi alanlarındaki en iyi iki çözümü sunan PayU ve ComPay’in sahip oldukları avantajları birleştirerek güç birliği yapmaları, hizmet verdikleri e-ticaret firmaları, müşteriler ve bankalar için değer yaratarak Türkiye’de e-ticaretin gelişmesine de katkı sağlayacak. PayU’nun mevcut ödeme araçlarına ek olarak ComPay’in internet üzerinden farklı ödeme alternatif kanallarını kullanmak isteyen müşterilere yönelik ödeme kolaylıkları birleştiğinde milyonlarca müşteriye kolay ve güvenli ödeme alternatifleri sunulacak. E-ticaret pazarının genişlemesi için bu tip işbirlikleri büyük önem taşıyor ve sektör için örnek teşkil ediyor.

 

PayU Türkiye CEO’su Y. Emre Güzer, konuyla ilgili şunları söylüyor:  “PayU Türkiye olarak öncelikli amacımız e-ticaret ekosistemini genişletmek. Bu doğrultuda işyerlerimize yeni müşterilere ulaşmalarını sağlayacak alternatif ödeme araçları sunmamız oldukça önem taşıyor. ComPay’in internet bankacılığı kanalları üzerinden ödeme çözümü sayesinde kartı olmayan ya da kartını internet üzerinden alışverişlerde kullanmak istemeyen milyonlarca müşteriye de online alışveriş imkanı sunmuş oluyoruz.  İşyerlerimize de sadece duyulduğunda kulağa ilgi çekici gelen teknolojik yenilikler değil, gerçekten işlerine ve ticaretlerine katma değer sağlayacak, rekabette fark yaratabilecekleri ürünler sunmak için çalışıyoruz.

 

ComPay Kurucu Ortağı İrfan Aslan, konuyla ilgili şöyle konuşuyor:PayU Türkiye ile olan işbirliğimizden son derece memnunuz. Özellikle proje geliştirme aşamasında hem ComPay hem de PayU’nun ortak paydasının müşterilere değer yaratmak olması dolayısıyla çok kısa sürede projemizi hayata geçirdik. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştırıp daha güvenli çözümler sundukça işbirliğimizin gelecekte daha da kapsamlı olacağına ve sektörün de bundan pozitif etkileneceğine inanıyoruz. ComPay olarak artık binlerce e-ticaret firmasına PayU ile çok daha hızlı ulaşmayı ve çok kısa sürede ComPay İnternet Bankacılığı ile ödemenin Türkiye çapında yaygın bir ödeme alternatifi olmasını hedefliyoruz.

 

Editöre not:

İşletmeler için daha fazla satış, daha yüksek satış dönüşüm oranı, müşteriler içinse daha güvenli ve rahat bir çözüm olan ComPay ile ödeme yapan müşterilerin izleyeceği adımlar şöyle:

  • Kullanıcı ödeme sayfasında seçenekler arasından ComPay’i seçer
  • Ardından işlem yapmak istediği hesabın bağlı olduğu bankayı seçerek her zamanki giriş bilgileriyle  internet bankacılığı uygulamasına giriş yapar
  • Karşısına çıkacak ekranda, alışverişine özel, kendisi için otomatik oluşturulmuş ödeme formuna onay vererek ödemesini tamamlar
  • Ödemesini yaptığında otomatik olarak tekrar online mağazanıza geri dönerek işlemini tamamlar.

Ödeme yapmak için alıcı adı, tutar, IBAN, açıklama vb bilgileri girmeye gerek yoktur. 

 

PayU hakkında:

Dünyanın en önemli medya ve e-ticaret markalarını bünyesinde bulunduran Naspers’ın bir iştiraki olan PayU, şu an 4 kıtada, 16 ülkede 2,3 milyar kullanıcıya hizmet sunuyor. PayU, dünyada 250.000’den fazla üye iş yerine yerel ve uluslararası kredi kartı, banka kartı, nakit ödeme, havale, e-cüzdan, teslimatta ödeme, hazır kart, sadakat puanı ve taksit gibi 250’den farklı lokal ödeme yöntemi sunarken bu ödeme çözümlerinde Türk lirası da dahil 25’den fazla para birimi ile işlem yapılabilmektedir. Dünya genelinde 70’i aşkın banka ve 15 finansal kurum ile işbirliği de yapan PayU, Türkiye’de 2011 yılının Eylül ayında faaliyet göstermeye başladı ve 5.000’den fazla aktif işletme ile çalışmaktadır. PayU, ayrıca Visa ve MasterCard tarafından onaylanan Türkiye’nin ilk ödeme servis sağlayıcısıdır. Sanal POS çözümleri, gelişmiş sahtecilik (fraud) önleme filtreleri, 7 gün 24 saat hizmet veren uzman sahtecilik izleme ekibi ve daha birçok servisle PayU Türkiye, bir yandan e-ticaret işletmelerinin hizmet kalitesini artırırken diğer yandan Türkiye’nin önde gelen banka ve lisansör kuruluşlarıyla yaptığı iş birlikleriyle sektöre yenilikçi bir hizmet anlayışı getirmektedir.
Detaylı bilgi için: www.payu.com.tr

ComPay hakkında:

2013 yılında kurulan ComPay Ödeme Çözümleri A.Ş.’nin öncelikli hedefi; müşteri ihtiyaç ve beklentilerinden yola çıkarak dijital bankacılık ürün ve hizmetlerini online alışveriş dünyasında alternatif ödeme aracı olarak kullandırmaktır. Bankalar, online alışveriş firmaları ve son kullanıcılar için en yüksek katma değeri yaratma mottosuyla hareket eden ComPay’in kurucu ekibinde, Mine Könüman ve İrfan Aslan gibi bankacılık sektörünün tecrübeli profesyonelleri bulunmaktadır.

www.compay.com.tr