Sık Sorulan Sorular

ComPay nedir?

ComPay, internet alışverişlerinizde kendi bankanıza bağlanarak anında ödeme yapabileceğiniz Türkiye’nin yeni İnternet Bankacılığı ile Ödeme yöntemidir. ComPay, online alışveriş firmalarını bankalara bağlayan bir platformdur. Dünyada 100 milyondan fazla insanın kullandığı bir ödeme modeline sahip ComPay, mevcut alışkanlıklarınıza uygun, kullanıcı dostu bir çözümdür.

Nasıl çalışır?

ComPay ile ödeme 3 basit adımda gerçekleşir.
1. Ödeme tercihi olarak ComPay’i tıklayın.
2. Hesabınızın bulunduğu bankayı seçin.
3.Bankanızın, açılan güvenli ekranına giriş işlemlerini yaparak işlemi onaylayın.İşte bu kadar kolay…
Eğer henüz izlemediyseniz ComPay’i tanıtan kısa videomuzu izlemek için hemen tıklayınız.

Güvenli midir?

ComPay bankanızın internet şube kullanımı kadar güvenli bir ödeme çözümüdür.
Herhangi bir kişisel bilgi ya da finansal bilginiz, hem işyeri hem de ComPay tarafından görülmez. Dolayısıyla herhangi bir şekilde kayıt altına alınması mümkün olmaz.
Tüm işlemlerinizi kendi bankanızın güvenli sayfasında gerçekleştirirsiniz, rahat edersiniz.

ComPay ile ödemeyi neden seçmeliyim?

ComPay kredi kartı olmayan ya da kredi kartı ile internette alışveriş yapmak istemeyen kişiler için bir çözümdür. ComPay’i aşağıdaki faydaları için tercih etmelisiniz.

Güvenli: ComPay, ödeme anında sizi kendi bankanıza bağlar ve her zaman yaptığınız gibi bankanızın güvenli sayfasında işlemlerinizi alışık olduğunuz gibi tamamlamanızı sağlar. Alışveriş yaptığınız web sitesine ya da ComPay’e herhangi bir gizli bilgi ya da finansal bilgi vermeden tüm işlemlerinizi güvenle yapmanızı sağlar.

Kolay: Yeni bir üyelik gerektirmez ve bankanızın mevcutta uyguladığı internet şube giriş işlemleriyle ödemenizi yapmanızı sağlar. Ödeme yapmak için alıcı adı, tutar, IBAN, açıklama vb. bilgileri girmenize gerek olmaz. Tüm bilgileri ComPay sizin için otomatik sağlar.

Rahat edersiniz: Yanlış hesaba para gönderme riskinizi sıfırlar ve ödemenizin gerçekleştiği konusunda rahat edersiniz.

Zaman kazanırsınız: ComPay ile ödeme son derece hızlı bir süreçtir. Üç kolay adımda işlemlerinizi tamamlar, zaman kazanırsınız.

Akıllı telefonlar ve tabletlerde de kullanılabilir mi?

Evet, akıllı telefonlar ve tablet ile yapacağınız alışverişlerde de ComPay ile ödeme yapabilirsiniz.
ComPay süreçleri ve ekran tasarımları, bilgisayarınız, akıllı telefonunuz ve tabletinize uygun olacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

Ödeme yapmak için üye olmam gerekir mi?

ComPay sizin için hayatı kolaylaştırır. Yeni bir üyelik ya da şifrenin daha hayatınıza girmesine izin vermez. İnternet Bankacılığı kullanıcısı olmanız yeterlidir.

Nerelerde alışveriş yapabilirim?

ComPay ile anlaşmalı internet alışveriş sitelerinde kolayca ödeme yapabileceğiniz gibi ComPay, yasal olan online şans oyunları sitelerine, sanal hesaplara, pre-paid kartlara kolay para yükleme çözümü olarak da kullanılabilmektedir.
ComPay anlaşmalı firmaları görmek için lütfen linki tıklayınız. Alışveriş yapmak istediğiniz firma listede yoksa buradan bize ulaşıp firma ismi önerebilirsiniz.

Hesabımın bulunduğu banka ComPay ile anlaşmalı mı?

ComPay anlaşmalı firmaları görmek için lütfen linki tıklayınız.
Hesabınızın bulunduğu banka listede yoksa buradan bize ulaşıp banka ismi önerebilirsiniz.

Ödeme yaptım ama ödememin gerçekleştiğinden nasıl emin olabilirim?

Ödeme sonrası işlemin gerçekleştiğini bankanızın bilgilendirme ekranında göreceksiniz. Ayrıca ödemenizin yapıldığı bilgisini hesap hareketlerinde de görebileceksiniz.

Kişiden kişiye para transferi yapabilir miyim?

ComPay internet alışverişlerine özel bir ödeme çözümüdür. Kişiden kişiye para transferi için bankanızın hizmet kanallarını kullanabilirsiniz.

Yaptığım ödememin alışveriş yaptığım firmaya ulaştığından nasıl emin olabilirim?

Alışveriş yaptığınız firma, işlem başarı ile tamamlandığında ComPay sistemi üzerinden bilgilendirilmektedir. Firma ComPay’den aldığı başarılı işlem mesajına istinaden siparişiniz ile ilgili tüm güncellemeleri kendi sayfasında sizinle paylaşacaktır.

Türkiye dışındaki ülkelerden alışveriş yapabilmek için ComPay’ i kullanabilir miyim?

Yurtdışında ödeme hizmeti sunan çeşitli firmalarla görüşmelerimiz devam ediyor. Çok yakında işbirliklerimizle ilgili bilgilendirmeleri yapabileceğiz. ComPay fırsatlarından haberdar olmak için ComPay bültene e-mail adresinizi kayıt ettirebilirsiniz.

ComPay ödeme sistemleri lisansı var mıdır

ComPay kanun gereği verdiği hizmet kapsamında ödeme hizmetleri lisansından muaf tutulmaktadır.
ComPay ödeme işleminin herhangi bir anında, ödeme tutarını kendi hesaplarında hiçbir şekilde tutmamaktadır.
Ödeme yapılan tutar, işlem anında son kullanıcı hesabından alışveriş yapılan firmanın hesabına doğrudan aktarılmaktadır.

Türkiye dışından da ComPay ile ödeme yapılabilir mi?

ComPay platformu bankalarında hesabı bulunan ve ilgili bankaların internet bankacılığını kullanan her bireysel müşteri ComPay’i kullanabilir.

Burada yazanlar dışında sorularım olursa nasıl destek alabilirim?

Talep ve sorularınız için linke tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üye işyerleri soru ve cevapları

ComPay nedir?

ComPay, internet alışverişlerinizde kendi bankanıza bağlanarak anında ödeme yapabileceğiniz, Türkiye’nin yeni para transferi yöntemidir. ComPay, online alışveriş firmalarını bankalara bağlayan bir platformdur ve geleneksel havale ile para transferinin, internet alışverişlerine özel halidir. Dünyada 100 milyondan fazla insanın ve milyonlarca işyerinin kullandığı bir ödeme modeline sahip ComPay, mevcut alışkanlıklarınıza uygun, kullanıcı dostu bir çözümdür.

Nasıl çalışır?

ComPay ile ödeme 3 basit adımda gerçekleşir.
– Ödeme sayfanızda müşterileriniz ödeme tercihi olarak ComPay’i tıklar.
– Hesabının bulunduğu bankayı seçer.
– Seçtiği bankanın, internet şube giriş işlemlerini yaparak işlemi onaylar.
İşte bu kadar kolay…
Eğer henüz izlemediyseniz ComPay’i tanıtan kısa videomuzu izlemek için hemen tıklayınız.

Hangi banka müşterileri web sitemden alışveriş yapabilir?

ComPay ile anlaşmalı bankaların listesini görmek için lütfen linke tıklayınız.
Listede olmasını istediğiniz başka bankalar varsa buraya tıklayarak banka ismi önerebilirsiniz.

Tahsilat yapmanın bir maliyeti var mıdır?

ComPay ile tahsilat yaparken işlem tutarına göre değişen tutarlarda bankalar tarafından sabit işlem ücreti kesintisi yapılır. İşlem ücretleri işlem tutarıyla birlikte işlem adetleriniz ve ortalama sepet büyüklüğüne göre değişmektedir. İşlem ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve ComPay ödeme kabulü yapmak için linki tıklayarak hızlıca başvuruda bulunabilirsiniz.

Birden fazla web sitesi üzerinden satış yapıyorum hepsini tek bir sistem üzerinden yönetebilir miyim?

Her bir web siteniz için ayrı bir banka hesabına sahip olmanız gerekmektedir.

Türkiye dışından da ComPay ile ödeme yapılabilir mi?

ComPay platformu bankalarında hesabı bulunan ve ilgili bankaların internet bankacılığını kullanan her bireysel müşteri ComPay’i kullanabilir.

Farklı para birimleri üzerinden tahsilat yöntemini destekliyor musunuz?

Şu anda sadece TL alışverişlerde ödeme yapılabilmektedir.

Kar amacı gütmeyen dernek ve organizasyonlar için indirimli fiyatlandırma hizmetiniz var mı?

Evet, ComPay ve bankalar olarak kar amacı gütmeyen dernek ve organizasyonlar için özel fiyatlama politikamız mevcuttur. İşlem ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve ComPay İnternet Bankacılığı ile Ödeme kabulüne başlamak için linke tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Yeni bir ödeme kabul yöntemi olarak neden ComPayi seçmeliyim?

ComPay kredi kartı olmayan ya da kredi kartı ile internette alışveriş yapmak istemeyen müşterilerinize ulaşmanızı sağlar.
ComPay’in firmanıza sağlayacağı avantajlar:

Daha fazla satış: ComPay kredi kartı olmayan ya da internet alışverişlerinde kredi kartı kullanmayan müşterilerin kolayca ödeme yapmasını sağlar. Bugüne kadar bu nedenlerle satış yapamadığınız yeni müşterilere artık daha kolay ulaşarak daha fazla satış yaparsınız.

Tahsilatlarınızı anında hesabınızda görebilirsiniz: Türkiye’de en erken geri ödemeli çözüm olan ComPay ile satış tutarı işlem anında hesabınıza geçer ve anında paranızı kullanabilirsiniz.

Yeni üyelik gerektirmez: Müşterilerinizin ComPay’i kullanmak için üye olmasına gerek yoktur. Bankaların milyonlarca internet şube kullanıcısı ek üyelik gerektirmeden ComPay ile ödeme yapabilir.

Yüksek dönüşüm oranı: Kolay ve güvenli ödeme çözümü ComPay ile siparişlerin ödeme dahil başarıyla tamamlanma oranı çok yüksektir. Geleneksel EFT/Havale ile ödeme kabulünde siparişlerin yarıya
yakını iptal olurken ComPay ile ödeme işlemi sipariş anında tamamlanır iptal oranları büyük ölçüde azalır.

Kolay ve tek entegrasyon: ComPay’e internet sitenizi entegre etmek hem çok kolay hem de rahattır. ComPay’e tek bir kez entegre olmanız yeterlidir. Bir kere entegre olduktan sonra ComPay ile çalışan milyonlarca banka müşterisinden ödeme kabul etmeye başlayabilirsiniz.

7/24 ödeme kabulü: ComPay ile ödeme kabulünde herhangi bir saat kısıtlaması yoktur. Havale yöntemiyle çalışan ComPay ile EFT zaman kısıtına takılmazsınız. Gece yarısı, hafta sonu ve tatillerde de kolayca satış yapabilirsiniz

7/24 teknik destek: Kesintisiz hizmet alabilmeniz için 7/24 ComPay Teknik destek ekibi her zaman sizinledir.

Minimum operasyon: Geleneksel EFT/Havale ile ödeme kabulünde yapmak zorunda olduğunuz tüm operasyonu ComPay sizin adınıza yapar. Siz sadece işinize odaklanırsınız, ödeme ile ilgili operasyonları ComPay sizin adınıza gerçekleştirir.