Türkiye’nin en başarılı Fintech girişimlerinden ComPay, dünyanın da en iyileri arasında!

2014 yılında, birbirlerini uzun süredir tanıyan 4 ortak tarafından kendi özsermayeleri ile kurulan, ComPay Ödeme Çözümleri, 2015’in son aylarında, online alışverişte devrim niteliğinde sayılabilecek yeni bir ödeme kolaylığını müşterilerinin hizmetine sundu. Özellikle kartsız ödemeyi tercih eden müşterilerini, online alışverişte ödeme anında internet bankacılığına bağlayarak kolayca ve güvenle ödeme yapmasını sağlıyor.

İlk olarak Akbank Direkt müşterilerinin hizmetine sunulan ComPay, çok yakında fastPay ve Vakıfbank müşterilerinin de online alışverişte hayatını kolaylaştırmaya başlayacak. Diğer yandan Atlasglb.com, E-bebek.com, Babil.com, Ereyon.com.tr, tatlimeyve.com ise ödeme kabülünde ComPay kolaylıklarından yararlanan ilk online alışveriş firmaları. ComPay hem bankalar hem de online alışveriş firmaları tarafından büyük ilgi görüyor ve büyümesine hızla devam ediyor. ComPay’in innovatif yaklaşımı yerel ve uluslararası startup arenalarında da ilgi görmeye devam ediyor:

Garanti Bankası ve BUBA’nın program ortaklarından olduğu ve gelecek vaat eden girişimcilere destek vermek amacıyla kurulan GarantiPartners Programına kabul edilen girişimciler arasına ComPay’de katıldı.

Ağustos 2016 itibariyle programa katılan ComPay’in kurucu ortaklarından İrfan Aslan görüşlerini şöyle dile
getirdi: “ComPay’in Garanti Partners programına seçilmesini, erken aşama bir Fintech Startup olarak sevinçle karşılıyoruz. GarantiPartners’ın bilgi ve tecrübesiyle ComPay’e sağlayacağı desteğin ComPay’in hızlı büyümesine
katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte özelllikle kilit işbirliktelikleri anlamında GarantiPartners’ın sahip olduğu iş
networkünün de ComPay’in
pazarda büyümesine hızlandıracağına inanıyoruz.“

Garanti Partners programına katılan Compay Türkiye’nin en iyi starupları arasında yer almanın sevincini yaşarken, bir diğer müjdeli haber de İspanya’dan geldi. Dünyanın ve İspanya’nın en büyük bankalarından biri olan ve aynı zamanda Türkiye’nin lider bankalarından Garanti Bankası’nın hissedarlarından olan BBVA; ComPay’i Dünyanın en iyi Fintech Startuplarından biri olarak seçti ve BBVA Open Talent 2016 Finali için Londra’ya davet etti.

Global Finans ekosistemi içinde innovasyonu
desteklemek ve finans dünyasını dönüştürmek
mottosuyla geliştirilen bu yarışma 8. senesine girerken,
programının Türkiye’nin dahil olduğu Avrupa bölgesi finalleri Eylül ayında Londra’da gerçekleşecek. GarantiPartners sponsorluğunda yarışmaya katılacak ComPay ekibi için geri sayım başlamış durumda. Finaller için çok iddialı olan ComPay ekibi Türkiye’yi uluslararası arenada temsil edecek olmaktan dolayı çok mutlu ve gururlu. ComPay kurucu ortaklarından Celal Gürcüoğlu’nun sözleri ile özetlersek: “ComPay’i kurarken hedefimiz her startup’ın olması gerektiği gibi, Türkiye ile sınırlı olmayan bir hedef kitleye hitap etmekti. BBVA Open Talent finalleri ile global bir firma olmak yolunda büyük bir adım atacağımızı düşünüyoruz. ComPay’in 2017 için planladığımız global açılımı şimdiden başlamış olacak. “

ComPay hakkında:

2013 yılında kurulan ComPay Ödeme Çözümleri A.Ş.’nin öncelikli hedefi; müşteri ihtiyaç ve beklentilerinden yola çıkarak dijital bankacılık ürün ve hizmetlerini online alışveriş dünyasıyla buluşturmaktır. Bankalar, iş yerleri ve son kullanıcılar için en yüksek katma değeri yaratma mottosuyla hareket eden ComPay’in kurucu ekibinde, Mine Könüman ve İrfan Aslan gibi bankacılık sektörünün tecrübeli profesyonelleri bulunmaktadır.

ComPay Ödeme Çözümleri ile ilgili daha detaylı bilgi için:
www.compay.com.tr
(0216) 970 0847
info@compay.com.tr
Acıbadem Akasya Kule A 25A/150 34660 Üsküdar, İstanbul