Yeni Ödeme Yöntemi ComPay’in İlk İş Ortakları Akbank ve AtlasGlobal Oldu.

Aralık 2015’ten itibaren tüm Akbank Direkt müşterileri ComPay Hesaptan Kolay Ödeme hizmetinden faydalanarak Atlasglobal websitesinden online uçak bileti alabiliyorlar. Akbank ve AtlasGlobal’in sunduğu ComPay hizmetiyle kullanıcılar, banka hesabından online uçak bileti satın alma kolaylığına kavuşuyor.

ComPay Ödeme Çözümlerinin sunduğu ilk ürün olan “ComPay Hesaptan Kolay Ödeme” ile online alışverişlerde yeni bir üyelik oluşturmadan ve havale için gerekli alıcı firma adı, IBAN gibi bilgileri girmeye gerek kalmadan ödeme tamamlanıyor. Online alışverişte ödeme aşamasına gelindiğinde, ComPay ile 3 adımda hesaptan havale yaparak ödeme yapılabiliyor.

Giyilebilir cihazlara da entegre edilecek

2013 yılında kurulan ComPay Ödeme Çözümleri’ nin kurucu ortaklarından İrfan Aslan, son kullanıcılar, online hizmet veren firmalar ve bankaları bir araya getiren yeni bir platform oluşturduklarını, amaçlarının müşteri ihtiyaçlarından yola çıkarak tüm taraflar için değer yaratmak olduğunu belirtti.

Türkiye’de kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmeyen 10 milyondan fazla kişinin bulunduğu gerçeğiyle geliştirilen ComPay’in ilk banka işbirliğini Akbank Direkt ve AtlasGlobal ile başlattığını belirten Aslan’ın verdiği bilgiye göre işyeri ve banka ağını genişletecek olan ComPay’in hazırlıkları arasında online kredi kartı ile alışveriş ve giyilebilir cihazlar ile entegrasyon da bulunuyor.

Yanlış hesaba para göndermeyi engelliyor

İnternet alışverişlerinde müşterilerin yanlış hesaba para göndermelerinin önüne geçmek ve e-ticaret firmalarının da tahsilat problemlerini kolaylaştırmak için geliştirilen ComPay, sadece alışveriş tutarını bankanın internet şubesine taşıyor. Müşteri her zamanki bilgileri ile kendi bankasının internet bankacılığı ortamına giriş yapıp, işleme özel hazırlanmış havale formunu onaylayarak, alışveriş işlemini kendi bankasının ortamında tamamlıyor.

Habere git