ComPay Basın Bülteni

Türkiye ComPay ile internet alışverişlerinde yeni ve pratik bir ödeme yöntemine kavuşuyor

Online Alışverişte İnternet Bankacılığından Ödeme’nin adı: ComPay 

ComPay, ödeme anında kişilerin internet bankacılığı aracılığıyla hesaplarına ulaşarak kolayca ve güvenle 7/24 ödeme yapmasını sağlayan yeni bir ödeme yöntemi. ComPay’in sunduğu ilk ürün olan “ComPay Hesaptan Ödeme” ile online alışverişte yeni bir üyelik oluşturmadan ve ödeme için gerekli alıcı firma adı, IBAN gibi bilgileri girmeye gerek kalmadan ödemeler tamamlanıyor.

ComPay ile online alışveriş çok rahat:

ComPay, online alışveriş firmalarını bankalara bağlayan bir platform. ComPay, kullanıcıların internet alışverişlerinde kendi bankalarına bağlanarak hesaplarından anında ödeme yapmalarını sağlıyor ve hem son kullanıcı, hem de işyeri için bir çok avantaj yaratıyor.

ComPay ile ödeme 3 basit adımda gerçekleşir:

ComPay, online alışveriş firmalarını bankalara bağlayan bir platform. ComPay, kullanıcıların internet alışverişlerinde kendi bankalarına bağlanarak hesaplarından anında ödeme yapmalarını sağlıyor ve hem son kullanıcı, hem de işyeri için bir çok avantaj yaratıyor.

– Ödeme sayfasında ödeme tercihi olarak ComPay’i tıklarsınız.

– Hesabınızın bulunduğu bankayı seçersiniz.

– Bankanızın açılan güvenli ekranına giriş işlemlerini yaparak işlemi onaylarsınız.

ComPay ile son kullanıcı kendi bankasının internet bankacılığına bağlanarak, bankasının güvenli ortamında ödeme yapmasını sağlar.
Ödeme yapmak için alıcı adı, tutar, IBAN, açıklama gibi bilgiler bu işleme özel hazırlanmış ödeme formunda hazır olarak gelir ve kullanıcıya sadece işlemi onaylamak kalır. Bu süreçte, ComPay’e herhangi bir kişisel ya da finansal bilgi vermeden tüm işlemler güvenle tamamlanır.

Son kullanıcılar ve İşyerleri ComPay’i neden tercih etmeliler?

ComPay, online alışverişlerinde hem son kullanıcı, hem de e-ticaret siteleri için benzersiz avantajlar sağlar.
E-ticarette hesaptan ödemeyi tercih edenlerin karşılaştığı yanlış hesaba para gönderme riskini ortadan kaldırır, bu da hem son kullanıcı hem de işyeri için büyük kolaylık sağlar. Ayrıca, yeni bir üyeliğe gerek yoktur, alışveriş işlemi sırasında ComPay’i seçerek ödeme işlemi saniyeler içinde kişinin kendi bankasının ortamında, güvenle tamamlanır.
ComPay, online alışverişte ödemenin anında ve sorunsuz tamamlanması için benzersiz bir çözüm sunduğu için alışveriş cirosunu yükselten, kolay entegrasyonu ve raporlama kolaylığı ile de operasyon maliyetini düşüren bir çözüm.

ComPay hızla büyüyor:

ComPay’in vizyoner ve müşteri odaklı ödeme platformuna dahil olan ilk iş ortakları, Akbank ve AtlasGlobal oldu. Aralık 2015’ten itibaren tüm Akbank Direkt müşterileri ComPay Hesaptan Ödeme hizmetinden faydalanarak AtlasGlobal websitesinden online uçak bileti alabiliyorlar. Akbank ve Atlasglobal’in Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek yolcularına sunduğu bu ayrıcalık sayesinde kullanıcılar, banka hesabından online uçak bileti satın alma kolaylığına kavuştu. 2016 ilk çeyreğini, ereyon.com.tr, lezzetlihediye.com, e-bebek.com gibi güçlü e-ticaret sitelerini de platforma katarak tamamlayan ComPay, 2016 yılında Türkiye’nin önde gelen bütün e-ticaret firmalarının ve bankalarının ComPay platformuna katılmasını hedefliyor. Ön görüşmeleri tamamlanmış 100’den fazla işyeri ile entegrasyon süreci devam ederken, ComPay için sırada online kredi ile alışveriş ve giyilebilir cihazlar ile entegrasyon da var.

2013 yılında kurulan ComPay Ödeme Çözümleri A.Ş.’nin kurucu ortaklarından İrfan Aslan, son kullanıcılar, online hizmet veren firmalar ve bankaları bir araya getiren yeni bir platform oluşturduklarını, amaçlarının müşteri ihtiyaçlarından yola çıkarak tüm taraflar için değer yaratmak olduğunu belirtiyor.

ComPay hakkında:

2013 yılında kurulan ComPay Ödeme Çözümleri A.Ş.’nin öncelikli hedefi; müşteri ihtiyaç ve beklentilerinden yola çıkarak dijital bankacılık ürün ve hizmetlerini online alışveriş dünyasıyla buluşturmaktır.  Bankalar, iş yerleri ve son kullanıcılar için en yüksek katma değeri yaratma mottosuyla hareket eden ComPay’in kurucu ekibinde, Mine Könüman, Celal Gürcüoğlu ve İrfan Aslan gibi e-ticaret ve bankacılık sektörünün tecrübeli profesyonelleri bulunmaktadır.

Facebook
Twitter
Email
Print

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir